Měna

Články od vody

Kasari - horká novinka z dílny Crazy Fish

10.5.2017

Kasari - horká novinka z dílny Crazy Fish. Věrně napodobuje dva druhy hmyzu, který je přirozenou potravu všech ryb žijících ve vodě.
Larva vážky - vyskytuje se prakticky u všech rybníků a řek.Tedy především ve vodách mimopstruhových.
Pošvatka- vyskytuje se především v podhorských potocích a řekách.
Nástraha KASARI se vyrábí ve dvou variantách, plovoucí a potápivé. Od každé z nich pak kolem 15 barev. K dispozici jsou také mixy. V příchutích oliheň a krab.
Kasari je nejúčinější ve spojení s čeburaškou, která jí dává volnost pohybu.

https://www.ftfishing.cz/gumove-nastrahy/crazy-fish/kasari/

Zde se můžete podívat na video jak nástraha pracuje:

https://www.youtube.com/watch?v=nDxexW46pbY

Dírky jezero Za Valem

22.1.2017

Výborné počasí, super parta - co víc si člověk může přát

Dírkovaná jezero Za Valem

8.1.2017

Poměrně úspěšná výprava hlavně pro kamaráda Tomáše, který mě přechytal poměrem 6:2. Zřejmě má lepší výběr dírky.

Synapse SYS 742 M 5-20g versus Vizor VZR 662 ML 5-21g

30.12.2016

Poslední prosincový víkend jsem se rozhodl otestovat, tyto dva proutky o kterých si myslím že výborně reprezentují značku Favorite. Vypravil jsem se na Slapskou přehradu a chytal jsem z lodi. Na oba pruty jsem postupně nakládal nástrahy a čeburažky různých délek a gramáží a testoval jakou mají citlivost, rychlost a maximální gramáž.

Vizor se především vzhledem ke své délce 1,98m jevil o mnoho rychlejší a citlivější. Gramáž 5-21g odpovídala možnostem prutu. Při váze nástrah kolem 6g byl prut velmi citlivý a dalo se rozpoznat zda nástraha pracuje či má např. zamotaný ocásek. Při horní hranici tj 21g prut v pohodě zvládl odhodit čeburažku 16g s 12cm vibro wormem což odpovídá váze cca 26g. Prut dobře pracoval a při záseku candáta nedal rybě šanci.

Synapse- na tento proutek jsem byl velmi zvědavý, mnoho rybářů mi ho doporučovalo jako top produkt. Velmi dobře pracoval v celém rozpětí 5-20g a dalo se na něj naložit i o něco více. Vzhledem k délce 2,24m se snáze kontrolovala nástraha a i zde byl cítit každý pohyb. Prut byl příjemný do ruky a díky přímému kontaku s blankem se dal rozpoznat i velmi jemný záběr.

Navijáky jsem používal značku Daiwa velikosti 2500, pletenou šňůru Sunline 4lb a 6lb s koncovým flourcarbonovým návazcem 0,23mm.

Pokud bych si měl vybrat tak bych si do lodi pořídil Vizora a pro lov ze břehu Synapsi. Oba pruty se hodí jak pro lov s jigy, tak i středně velkými woblery a rotačkami.

Prosincový Duhák revír Písák

26.12.2016

Výborně organizované závody pro milovníky lovu pstruhů na stojatých vodách.

Závod byl čtyřkolový, chytalo se 4x půl hodiny. Nejdůležitější bylo chytit rybu v každém kole. To byl klíč k celému úspěchu.

V kvalitní konkurenci bratří Čepeláků či loňského nejlepšího závodníka Marka Dundra se mi povedlo vybojovat třetí místo.

Top nástraha plandavka Seeker 2,5g v barvách 26, 27, 32 a 33.

V gumových nástrahách byl rozhodně top NANO Minnow v barvách 6 Chartreuse a 53 Light pink.